Názov projektu:

Presklené priečky pra Českú mincovňu (foto: Tomáš Marek)

Miesto realizácie: Bratislava
Rok realizácie: 2020
Produkty:

Micra I

České mincovníctvo má viac ako tisícročnú tradíciu - naša krajina totiž neoplývala len medom a mliekom, ale aj hojnosťou striebra. To dávnym mincmajstrom poskytovalo priestor pre umelecké vyjadrenie, ktoré obdivujeme dodnes. Česká mincovňa z Jablonca nad Nisou sa k ich odkazu hrdo hlási, a to už viac ako štvrť storočia.

Bratislavská predajňa predstavuje inovovanú koncepciu predaja mincí a medailí, ktorá kladie dôraz na otvorený priestor a prirodzené svetlo. Interiér v hojnej miere využíva tradičné materiály, akými sú drevo a sklo, ale aj moderné prvky - multimediálne obrazovky či aranžovacie prostriedky vyrobené technológiou 3D tlače. Čierne lakovanie dáva vyniknúť reliéfu profilu subtílnej priečky MICRA I a jeho ceste priestorom.

Za návrhom stojí architektka spoločnosti MRM stavební servis MgA. Barbora Pexová. V rámci celej koncepcie bola súčasťou zadania aj možnosť tvár interiéru aplikovať do všetkých ďalších pobočiek, ktoré Česká mincovňa má, a to vrátane nábytku. A práve vďaka vlastnostiam našich priečkových systémov možno dosiahnuť rovnakých vizuálnych pravidiel aj iným priestorovým možnostiam. Nerušené pracovné zázemie aj vizuálny kontakt tak budú vždy zachované.

Viac o MICRA I

Zaujali sme vás? Ozvite sa nám!

Máte záujem o naše riešenie, chcete vypracovať cenovú ponuku alebo sa chcete len na niečo spýtať? Neváhajte nás kontaktovať!

LIKO-SCzech Best Managed Companies 2020Rodinný podnikCZGBCAMSPISO 14001ISO 9001